...
 • Interview

  Martin Hofmann: Beton a zeleň. V Mostu jsem se cítil hned dobře (ČRo Dvojka)

  Jednu z nejnáročnějších rolí světové dramatiky hraje už deset let v domovském divadle v Celetné. „Po Cyranovi se potřebuju vyspat, ale jak jsem rozpumpovanej, nemůžu usnout a jsem vzhůru do dvou do rána. Což je problém, když mám ráno vstávat na natáčení. Nejradši jdu pak na pivo,“ přiznává herec, kterého mrzí, že se premiéry zásadního představení jen o pár týdnů nedožil jeho učitel z pražské DAMU Boris Rösner, který postavu Cyrana ztvárnil v divadle Pod Palmovkou. Na jeviště tak symbolicky nosí aspoň šátek, který od něj dostal coby hereckou štafetu.

  Co Martina Hofmanna spojuje se spisovatelem a režisérem Patrikem Hartlem? Neláká ho vyzkoušet si i tvůrčí psaní? A co ho baví na boxování?

  Celý rozhovor zde: https://dvojka.rozhlas.cz/martin-hofmann-beton-a-zelen-v-mostu-jsem-se-citil-hned-dobre-7734106

 • Interview

  Martin Hofmann: S hereckými ambicemi to nepřeháním (Novinky.cz)

  Které filmy jste dělal rád?

  Mám rád Běžce, postapokalyptický film, který natočil Vít Karas. V den, kdy se měl v hlavním vysílacím čase vysílat, zemřela Fan Vavřincová, takže Běžci měli smůlu a šla Taková normální rodinka. Dávali je pak někdy k půlnoci.

  Jak se vám hraje drama Tennessee Williamse na otevřené scéně?

  Samozřejmě to klade určité nástrahy. Nemá to divadelní akustiku, a přece nás musí být slyšet. Začínáme hrát za denního světla, což taky není pro divadelní představení typické. Na druhou stranu je prostředí Letní scény divadla Ungelt překrásné. Věřím, že lidé budou rádi, že se na to přišli podívat. A hlavně je to dobrá hra.

  Celý rozhovor zde: http://www.novinky.cz/zena/styl/378885-martin-hofmann-s-hereckymi-ambicemi-to-neprehanim.html

 • Interview

  Martin Hofmann: Po nocích už Stavrogina nepotkávám (Divadelní noviny)

  "Domluvit se s Martinem Hofmannem bylo zprvu lehce obtížné, neboť má v sobě velmi zakořeněnou nedůvěru v novináře a silné pochybnosti o smyslu poskytování rozhovorů. Jakmile se ale pro rozhovor rozhodl, byl tím nejzodpovědnějším dotazovaným, jakého jsem si mohla přát. Tento Cyrano, Stavrogin z Běsů či Exupéry z inscenace Život jako smršť si se mnou povídal velmi dlouho a k mému překvapení chvílemi kladl víc otázek on mně, nežli já jemu. A to bylo vlastně hezké. Měla jsem pocit, že si povídají dva lidé, kteří si nejsou lhostejní." Divadelní noviny

  Celý rozhovor zde: http://www.divadelni-noviny.cz/martin-hofmann-po-nocich-uz-stavrogina-nepotkavam

Plánovaná představení